2011/04/24

こばと。(Kobato.)

 Kobato je anime a manga, která na rozdíl od většiny předchozích* je vhodná i pro děti. Hanato Kobato (花戸小鳩) je tajemná, prostá a dobrosrdečná dívka s tajemným posláním - uzdravit srdce lidí a dostat se tak do "určitého místa". Je doprovázena mluvícím plyšovým psem jménem Iorjogi, který dohlíží nad jejím úkolem. Iorjogi už od počátku nevrlý a Kobato, přezdívá Dobato (土鳩 Holub), ale přesto mu na osudu dívky záleží.

  花戸小鳩といおりょぎ (Hanato Kobato a Iorjogi)


Sled událostí v úvodním dílu zavede Kobato do školky. Ředitelka školky Okiura Sajaka (沖浦清花) se ji ujme a kromě bydlení ji zaměstná ve školce. Ale školka má finanční potíže. Proto se Fudžimoto Kijokazu (藤本清和), další zaměstnanec a kamarád ředitelky snaží vydělat extra peníze, aby školka přežila. Jeho zahořklost a sarkastický pohled na život je konfrontován s dětsky prostou upřímností a pozitivismem Kobato.

沖浦清花 (Ředitelka školky Okiura Sajaka)
藤本清和  (  Fudžimoto Kijokazu) 
Kobato je z mého pohledu příjemný a lehce stravitelný romantický fantasy příběh se notnou dávkou humoru. Svojí povahou je příběh vhodný i pro děti. Manga má velmi pěknou kresbu, více v ní vyniká humor a příběh je celkově mnohem lépe rozvinut oproti anime, kde je nejdůležitější část příběhu značně přehlížena (okolnosti kolem Kobato a Iorjogi-ho tj. celý smysl všech událostí). Pokud může dejte přednost komiksu (manga), protože je o hodně lepší než anime.

Iorjogi: Jednoduchý test "selského rozumu" co dělají lidé s odpadky Kobato?
 * myšleno to co bylo zmíněno zde na mém blogu.

Žádné komentáře: