2011/11/20

내게 거짓말을 해봐 (Nae-ge Geo-jit-mal-eul Hae-bwa) - Lie to me

Lie to me je romantické a komediální korejské drama. Celá série má 16 dílů. Hlavní hrdinkou příběhu je Gong Ah Jung, mladá svobodná sedmadvacetiletá úřednice na ministerstvu kultury. Hlavním hrdinou je Hyun Ki Joon CEO luxusního hotelu "World" a dědic rodinného finančního impéria. Jejich život je obrácen vzhůru nohama zdánlivě banální lží, že jsou manželé.

Hlavní hrdinové:   Gong Ah Jung a  Hyun Ki Joon
Spoiler (první epizoda) 
Po katastrofálním fiasku mítinku zahraničních diplomatů zapíjí Gong Ah Jung své rozhořčení v jednom klubu. Zde její opilecké počínání začne sledovat mladík jménem Hyun Sang Hee, poté co Gong Ah Jung zařve na celý klub, že je tam strašný rámus. Jakmile Hyun Sang Hee spatří svého bratra, který se ho vydal do klubu hledat, rychle uteče pryč a vezme sebou omylem i výpověď, kterou Gong Ah Jung sepsala v opilosti na papírový ubrousek. Ta se za ním okamžitě vydá. Shodou okolností upadne do bezvědomí v náručí Hyun Ki Joon, staršího bratra  Hyun Sang Hee. Ten ji chtě nechtě vezme do nemocnice. Tam počká až do druhého dne, doufajíce, že Gong Ah Jung bude vědět, kde se ukrývá jeho mladší bratr (vrátil se zrovna zpátky do vlasti ze zahraničí).

Později Gong Ah Jung se náhodou setká se svojí dávnou "kamarádkou" Yoo So Ran v kadeřnictví, kam přišla  Ah Jung  změnit svůj účes "k nepoznání" po celonárodním trapasu na mítinku. Její "kamarádka" si vzala za manžela její první lásku. Ve skutečnosti je přesvědčena o své nadřazenosti a lepší pozici vůči Gong Ah Jung. Když otevřeně řekne, "Gong Ah Jung, nemůže být přeci vdaná", uchýlí se Ah Jung ke lži a předstírá telefonát s manželem. Yoo So Ran tomu nechce věřit.

Yoo So Ran
Později se Gong Ah Jung vydá za Hyun Ki Joon, aby mu uhradila peníze za nemocnici kam ji odvedl, přestože ji jasně řekl, že žádné peníze zpět od ní nechce. Hyun Ki Joon je CEO luxusního "World" hotelu a pochází z velmi bohaté rodiny. Gong Ah Jung mu chce předat peníze než se však k němu stačí přiblížit přichází na scénu žena, kterou mu dohazuje jeho teta, jako potencionální manželku. Gong Ah Jung  je sleduje z zpovzdálí a čeká, až žena odejde. Jenomže pak sama nešťastně upadne a Hyun Ki Joon si toho všimne. Gong Ah Jung je to tak trapné, že raději předstírá bezvědomí. On si toho všimne a odnese ji pryč, aby nebudila rozruch v jeho hotelu.

Náhodou je spatří jiná kamarádka Gong Ah Jung. Zeptá se číšníka, který ji na otázku co se stalo odpoví, že ta žena se polila rajčatovým džusem. Kamarádka tomu nemůže uvěřit lapajíce po dechu a běží to říct ostatním.

V jednom starém domě se tato druhá kamarádka setká s ostatními svými kamarádkami mezi které patří i Yoo So Ran. Ta zrovna vyzvídá zda se Gong Ah Jung skutečně provdala. Ostatní nic neví. Avšak nově příchozí svědkyně událostí v hotelu má okamžitě jasno. Ředitel hotelu Hyun Ki Joon je onen tajemný manžel Gong Ah Jung. Od této chvíle se tato informace šíří lavinovým efektem všech drbů. Od té doby Yoo So Ran bledne a její zdravotní stav se náhle zhorší. :-D

Yoo So Ran se právě dozvěděla, že manželem její kamarádky je hezký, úspěšný a bohatý muž
Hyun Ki Joon je v závěru na golfovém hřišti zaskočen rozhořčenou reakcí jeho známosti, když se s ním odmítá dál bavit, protože ji zneužil jako krytí proti své tetě. Nakonec ho dorazí jeho kamarád, který k němu přichází se slovy: "Hej, dlouho jsme se neviděli. Proč jsi nám neřekl, že si se oženil."

A tak se začíná šílená spirála neuvěřitelných zvratů a komických situací.

Konec spoileru

Lie to me je prvotřídní komedie s mixem romantiky. Doporučuji všem ke sledování, už dlouho jsem se u žádného seriálu tolik nezasmál. Asi první třetina je výborná komedie poté se seriál přepne do vážného romantického módu. K tomu všemu je prvotřídní soundtrack samozřejmostí.

Žádné komentáře: